تبلیغات
امیرحسین خوش حال - دلنوشته
جمعه 21 شهریور 1393

دلنوشته

   نوشته شده توسط: امیر حسین خوش حال    نوع مطلب :دل نوشته ،

هو الجمیل

دلنوشته:

چندوقت پیش از خیابانی رد می شدم که دیدم یک موتور سوار که دو سر نشین داشت دارد با دو خانم که مشخص بود مادر و دختر هستند بحث می کنند. مادر و دختر از دید برخی ها، بی حجاب بودند. و اصلن بحث آن ها هم سر همین مساله بود. موتورسوارها سر به سر مادر و دختر می گذاشتند به این علت که از دید آن ها بی حجابند. مادر گفت: « خاک بر سرت که به زن و بچه ی مردم اهانت می کنی». موتورسوار هم گفت: « وقتی که با این پوشش بیرون می آیی یعنی که دوست داری اذیتت کنند ». این که کدام یک ازین دو گروه حق دارند اصلا برای من مهم نیست. اما این که با هم اختلاف دارند برای من خیلی مهم است. بدترین اتفاق برای یک جامعه ایجاد اختلاف بین مردم آن جامعه ست، البته از نظر من. این اختلاف به جامعه لطمه می زند. متاسفانه در جامعه ی ما این اختلافات خیلی زیاد شده است. تقریبا همه با هم دعوا دارند. آن هایی که چادر دارند با آن هایی که ساپورت دارند مشکل دارند، در هرمکانی که به هم می رسند بدجوری به هم نگاه می کنند. این به آن امُّـل می گوید و آن به این وحشی و چند واژه ی دیگر که رویم نمی شود بیان کنم. و متاسفانه برخی با کسانی که آن لباس ها را می پوشند برخورد می کنند نه با آن هایی که آن لباس ها را وارد می کنند یا تولید می کنند و می فروشند. وقتی در کوچه ی ما مغازه ی مشروب فروشی باشد، بنده می روم و مشروب می خرم. یک عمر چسبیدیم به حجاب، فراموش کردیم که بابا مملکت عفت می خواهد نه حجاب. انسان باید عفت داشته باشد نه حجاب. بگذریم... کسانی که لباس روحانیت دارند را مردم، ( البته برخی از مردم ) اذیت می کنند به این بهانه که این ها ما را بدبخت کرده اند ( که این حرف خیلی بی اساس است و بهتر است درباره اش حرف نزنیم ). اغلب مردم فکر می کنند روحانیت بعد از انقلاب به وجود آمده است. حالا بگذریم.

تعداد خیلی زیادی از فوتبالیست ها با کارت جعلی از سربازی معاف شده اند، آن هم چه کارت معافی هایی. برای فوتبالیست تیم ملی معافیت قطع نخاعی گرفته اند!!!. و جالب این که این کارت ها  جعلی نیست و واقعی ست. درد همین جا ست. این جا خیلی دردناک است. قبلن طرف کارت جعل می کرد، اما حالا با کسانی که کارت های واقعی می دهند لابی می کنند و کارت واقعی می گیرند در حالی که سربازی نرفته اند!!!!. به همین راحتی. برای کسی که سیکل دارد، لیسانس گرفته اند از خود وزارت علوم. آخ آخ ببینید فساد به چه حدی رسیده. و بعد همه را می بخشند چون مدفوع را اگر شور ندهی بهتر است، چون با شور دادنش بویش بیشتر پخش می شود.

اگر می خواهید دزدی کنید و به شخصیت شما هم آسیبی نرسد حتمن با کت و شلوار این کار را کنید!!. خیلی ها دزدند ولی هیچ وقت گیر نمی افتند چون کت و شلوار دارند. مثلن می روید کافی شاپ، یک نوشیدنی 5 هزار تومنی را به شما می دهند 25 هزار تومن. این یعنی دزدی با کت شلوار. رستوران همینطور. فروشگاه همینطور. بگیرید بروید تا بالا. دکتر معروفی که قرار بود مادرم را عمل کند تا زیرمیزی اش را نگرفت این کار را نکرد. لباس اتاق عمل تنش بود ولی جراحی نمی کرد تا زمانی که فیش پرداختی را برایش آوردیم که به حسابش واریز شده بود. این یعنی دزدی با کت شلوار. هزاران ملیارد تومن خوردند و رفتند، باز دم آن هایی که خوردند و رفتند گرم، خیلی ها خوردند و هستند، و دارند می خورند و هستند ولی با کت شلوار. هر خلافی می خواهید بکنید ولی با کت شلوار.

هفته ای 4 بار از دوستانم درباره ی زورگیری می شنوم. یک سوال: کشوری که پهباد اسرائیل را سالم روی زمین می نشاند یا بعدن یک پهباد دیگر را سرنگون می کند، یا اجازه نمی دهد داعش به سمت مرزهایش نزدیک شود، نمی تواند زورگیرها را بگیرد؟ نمی تواند مواد مخدر را وارد نکند؟ جوابش با شما...

پولدارها زیاد شده اند!!!، پولدارهایی که با کمترین تلاشی یکروزه، به قرآن یکروزه ملیاردر شده و می شوند. برایت وام جور می کنند 1 ملیارد، ولی خودشان 200 ملیون می گیرند. به همین راحتی. خانه های آن چنانی، ماشین های آن چنانی، خوراک سگشان از خوراک خیلی از مردم مقوی تر است و گرانتر. اندازه ی کل ثروت یک خانواده برای سگشان دارو می خرند. و این ها اعصاب مرا خرد می کند اما به خدا برایم مهم نیست، چون آن ها که می گویم با تمام ثروتی که دارند شب خوب نمی خوابند و آرامش ندارند، پس بدبخت هستند، بدبخت هایی هستند که خیلی پول دارند...

یک کارگر، 10 شهریور در آفتاب روی صندلی ی پارک در حالی که کفش هایش زیر سرش بود خوابیده بود...

امیرحسین خوش حال « کولی »