أشهد أن بی کسی؛ الله اکبر بی کسی / لافتی الا دلم لاسیف الا چشم تو
درباره وبلاگ

آرشیو

طبقه بندی

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

نویسندگان

نظرسنجی

آمار وبلاگ

Admin Logo
themebox

دل نوشته

دلنوشته

متأسفانه امروز مردم یکجوری شده اند. عذر می خواهم که این را می گویم ولی انگار مردم گرسنه شده اند و می خواهند همدیگر را بدرند. برخی ها علنی به فکر بلعیدن مردم هستند و برخی ها زیرپوستی. برخی ها با کت و شلوار قورتت می دهند و برخی ها بدون کت و شلوار. در این گرما سوار تاکسی می شوی و می گویی کولر بزن می گوید: « نه ». جالب است که ماشین کولر داری درخواست می کنی و وقتی می آید کولر نمی زند.

مغازه ها نوشابه ی خنک را 100 تومان گرانتر می دهند تا نوشابه ی گرم!. عجب مملکتی ساخته ایم. همه زود می خواهند به جایی برسند. طرف یک شعر گفته و می خواهد بشود بهترین شاعر، همانطور که طرف یک فیلم بازی کرده و توقع دارد سوپراستار شود. همه دنبال چیزهای سطحی و راحتند. طرف عربده می زند و می گوید: «  این سبک خواندن من است »، به قرآن او عرضه ندارد مثل آدم بخواند و برای توجیه می گوید که این سبک من است. طرف عرضه ندارد کلاسیک کار کند و می گوید دوره ی غزل تمام شده. بگردم مردم سطحی کار را. خوب مملکتی درست کرده ایم خوب.

طرف فیلم « ته باز! » می سازد و می گوید: « این سبک من است »، به خدا عرضه ندارد تهش را ببندد و الکی این توجیه را می آورد و از آب گل آلود ماهی می گیرد. چه می شود کرد، این دوره دوره ی اینجور کارهای سطحی ست. الان همه گواهی نامه دارند و 95 درصد رانندگی بلد نیستند، همانطور که همه کلاس زبان می روند و 95 درصد هم زبان بلد نیستند. اصلا چرا راه دوری برویم الان همه مدرک دارند ولی اکثرن هیچی از رشته ای که خواندند نمی دانند. امسال همه قبول شدند در دانشگاه، به همین راحتی. قبلن می گفتند سیستم آموزشی ایران مثل قیف است و ورودی دانشگاه تنگ است و خروجی اش گشاد، ولی الان شده مثل لوله ی فاضلاب! و هر دو طرفش گشاد شده است!!. ای جانم چه مملکتی ساخته ایم. دلمان خوش است که زیرنویس می کنیم: « 20 دقیقه مانده تا اذان مغرب به افق تهران!! ». استاد ظاهر سازی شده ایم. در همه کار اول به فکر درست کردن ظاهرمان هستیم. یک بیت شعر گفته ایم و زود کلاه کج می گذاریم و می رویم کافه کتاب!. مملکت را دارند غارت می کنند و دلمان را خوش کرده ایم به این که زیرنویس کنیم 20 دقیقه مانده تا اذان تهران. داریم از همه چیز سواستفاده می کنیم، متأسفانه از امام حسین و دین هم داریم سواستفاده می کنیم. هر چرندی را در مداحی ها جای می دهیم و تهش می گوییم: « برای امام حسین است ». شعر حافظ را که « هایده » خوانده بد می دانیم و همان شعر را که « افتخاری » خوانده می گوییم که « برای امام زمان است!!». ای من فدای این تفکر بشوم. تمام برنامه های ماهواره را کپی کرده ایم ولی با مقنعه!!. چه فرقی ست بین آهنگ های « ابی » با آنگ هایی که صدا و سیمای مثلن جمهوری اسلامی پخش می کند؟ هیچ. خب پس ابی پخش کن تا حداقل تازه به دوران رسیده ها اسم خودشان را خواننده نگذارند.

چه بگویم، ما داریم یاد می گیریم که کبک باشیم، باید کم کم سرمان را توی برف کنیم. همین...

امیرحسین خوش حالنوشته شده توسط :امیر حسین خوش حال
شنبه 24 مرداد 1394-01:16 ق.ظ
نظرات()